mrh_1491

سیم کارت نوجوان انارستان در تلکام

محمد یقطین _کارشناس بازاریابی سیم کارت_ در هفدهمین نمایشگاه صنایع مخابرات و اطلاع رسانی_ انارستان سیم‌کارت‌های ویژه‌ی کودکان و نوجوانان را طراحی و عرضه کرده است. در سیم‌کارت انارستان هدف اصلی سالم‌سازی فضای اینترنت از راه محدود کردن دسترسی در نظر گرفته شده و سعی شده است تا صرفا محتوای مورد نیاز برای کاربران کودک و نوجوان قابل دسترسی باشد.
سیم‌کارت انارستان ویژگی‌هایی دارد که باعث شده است والدین و مسوولان مدرسه از آن به خوبی استقبال کنند از جمله بارزترین آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد:

* کاربر نوجوان تنها به ۶۰هزار سایت سالم دسترسی دارد که از آن با عنوان «فهرست سفید» یاد می‌شود. جز این فهرست، سایت‌های دیگر در اینترنت دانش‌آموزی باز نخواهند شد. این محدودیت به صورت پیش‌فرض روی گوشی است. بنابراین حتی در مدرسه هم اولیای مدرسه می‌توانند با خیال راحت بنا به صلاحدید به دانش‌آموزان اجازه بدهند در ساعات خاصی از گوشی خود استفاده کنند.

* طرح جدید سیم‌کارت انارستان بسیار مورد استقبال خانواده‌ها قرار گرفته است و بعضی مدارس در یک همکاری اجازه‌ی عرضه‌ی این سیم‌کارت‌ها را داده‌اند. تا به حال ۱۵۰هزار قطعه سیم‌کارت بین دانش‌آموزان توزیع گشته. از این مقدار ۷۰ هزار مورد، نصب شده است. چون سیم‌کارت‌های دانش‌آموزی، علاوه بر خدمات رایج مانند برقراری تماس و ارسال پیامک و… قابلیت ایجاد محدودیت را هم دارد.

* در سیم‌کارت انارستان این امکان برای والدین ایجاد شده است که شماره‌تماس‌ها را محدود کنند. هم‌چنین گزارش کلیه‌ی تماس‌ها و پیامک‌ها روزانه از طریق پیامک به والدین ارسال می‌شود. بنابراین دیگر جای هیچ نگرانی وجود ندارد و حتی خود خانواده‌ها می‌توانند به مناسبت فرارسیدن ماه مهر و شروع سال تحصیلی این سیم‌کارت را به فرزندانشان هدیه بدهند.