درباره انارستان

انارستان یک زیست‌بوم دوستدار کودک و نوجوان ایرانی در فضای مجازی است که در سال ۱۳۹۴ توسط هلدینگ امین پایه‌گذاری شد. پروژه انارستان بر پایه ایده باستانی «سرزمین خوبان» و پارادایم علمی «نوآوری باز» طراحی شده و ماموریت آن ایجاد محیطی امن و جذاب برای پرورش و آموزش کودکان و نوجوانان با بکارگیری فناوری‌های روز دنیا است.

زیست‌بوم انارستان با «تبلت نارتب»، «سیم کارت انارستان» و سامانه اینترنتی «چی‌خوبه» و استدیو بازی سازی «شاه‌غول» تلاش می‌کند بستری را فراهم کند تا کودکان و نوجوانان هم از امکانات و قابلیت‌­های فضای مجازی بهره­‌مند بشوند و هم از آسیب‌های آن در امان بمانند.

«تبلت نارتب» به پدر و مادرها اجازه می‌دهد تا نحوه استفاده و سطح دسترسی فرزندان به امکانات تبلت و اینترنت را مدیریت و برای استفاده از تبلت برنامه زمان‌بندی دلخواه تعیین کنند. با این تبلت پدر و مادر مشخص می‌کند که کودک از کدام نرم‌­افزارها استفاده کند، به کدام محیط‌های اینترنتی دسترسی داشته باشد. حتی می‌توانند امکان استفاده از ورودی و خروجی­‌های تبلت را مدیریت بکنند­ و در فرایند گزارش‌گیری بر رفتار کودک نظارت داشته باشند.

امتیاز سیم کارت انارستان، برخورداری از اینترنت دوستدار کودک و نوجوان است. یک سیم‌ کارت اعتباری رایگان ویژه کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۸ سال که از تمام امکانات مکالمه و پیامک سیم کارت­‌های همراه اول برخوردار است و افزون بر این‌ها بسته‌های خاص مکالمه و پیامک، بسته‌های خاص دیتا و بسته­‌های مناسبتی، با نرخ شگفت‌­انگیز نیز به‌صورت انحصاری برای سیم کارت انارستان تعریف شده است.

«چی‌خوبه» یک سامانه رایگان تحلیل پویانمایی (کارتون) است. کارشناسان چی‌خوبه پویانمایی‌ها را با توجه به سن، جنسیت و علایق کودکان و نوجوانان برپایه با شاخص­‌های روانشناختی و تربیتی، دسته‌بندی می­‌کنند، تا پدرها و مادرها بتوانند محتوای مناسب فرزندشان را در فضای مجازی پیدا کنند.

استدیو شاه‌غول، بازی‌های تلفن همراه ویژه کودکان و نوجوانان تولید می‌کند. بازی‌های گروهی که خانواده و دوستان را دور یک گوشی جمع می‌کنند تا زمینه همگرایی خانواده‌های ایرانی ضمن سپری کردن اوقات فراغت فراهم بشود. از همین رو بازی‌های این استدیو با فرهنگ و آداب و رسوم خانواده ایرانی همخوانی دارد.