پرسش‌های متداول

تفاوت سیم‌کارت انارستان با سایر سیم‌کارت‌ها چیست؟

سیم‌کارت انارستان، سیم‌کارت اعتباری رایگان همراه اول، ویژه کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۸ ساله ایرانی است که تمامی نیازهای مکالمه، پیامک و دیتای این گروه سنی را ضمن بهره‌‌برداری از اینترنت امن پُرسرعت نسل چهارم و همچنین محتوای متناسب با سن کودکان و نوجوانان فراهم می‌کند. ویژگی منحصر به فرد سیم‌کارت انارستان، ایجاد محیطی سالم و جذاب برای ورود و رشد کودکان و نوجوانان ایران زمین به دنیای بزرگ و پیچیده اینترنت است.

آیا با سیم‌کارت انارستان امکان برقراری ارتباط با سایر اپراتورها و خطوط تلفن ثابت وجود دارد؟

بله، مکالمه در سیم‌کارت انارستان مشابه سایر سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول است.

آیا امکان برقراری مکالمه یا ارسال پیامک به سایر اپراتورها وجود دارد؟

بله، پیامک و مکالمه در سیم‌کارت انارستان مشابه سایر سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول است.

آیا امکان استفاده از رومینگ و مکالمات بین‌الملل برای این سیم‌کارت وجود دارد؟

بله، سیم‌کارت انارستان دارای تماس رومینگ و بین‌الملل می‌باشد. هنگام مسافرت به خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور مبدا، تماس‌ها با تعرفه رومینگ و به ازای هر دقیقه تماس ۲۸،۶۰۰ تومان محاسبه خواهد شد. در مورد تماس‌های بین‌الملل و برقراری تماس با خارج از کشور نرخ تعرفه با هر کشوری متفاوت خواهد بود. جهت دستیابی به تعرفه‌ها می‌توان به سایت همراه اول به آدرس  https://mci.ir/international-call مراجعه کرد. به هزینه مکالمات بین‌الملل، هزینه یک دقیقه مکالمه شهری، یعنی ۸۹.۹ تومان بعلاوه ۹% مالیات نیز افزوده می‌شود.

چه سرویس‌هایی ویژه کودک و نوجوان در انارستان ارائه می‌شود؟

سرویس چی‌خوبه: سرویس رده‌بندی خدمات محتوای کودک و نوجوان، ویژه پدرها و مادرها، باهدف انتخاب بهترین بازیها و انیمیشن‌ها www.chikhoobeh.com
سرویس نارتون: نرم‌افزار و پلتفرم ارائه محتوای ویدئویی در دسته‌بندی‌های مختلف در زمینه انیمیشن www.nartoon.ir
سرویس نارلیگا (مسابقات آنلاین انارستان): محیطی سالم برای تفریح و سرگرمی، رقابت واقعی و آموزنده و درعین‌حال مهیج برای نوجوانان و جوانان www.narliga.ir

چه تفاوتی بین سیم‌کارت کودک ایرانسل با سیم‌کارت کودک و نوجوان انارستان وجود دارد؟

سیم‌کارت انارستان دارای سر شماره اختصاصی کودک و نوجوان است و بعد از ۱۸ سالگیِ فرزند، مالکیت آن به‌طور خودکار به فرزند انتقال می‌یابد. علاوه بر حفظ شماره سیم‌کارت در این نوع انتقال، نوع سیم‌کارت به اعتباری همراه اول تغییر وضعیت یافته و محتوای اینترنت آن به اینترنت معمولی تغییر می‌کند. اما در سیم‌کارت ایرانسل، سیمکارت معمولی یکی از والدین از طریق کد ussd تغییر وضعیت می‌یابد و دسترسی به مکالمه، پیامک و اینترنت آن محدود می‌شود.
علاو‌ه‌براین سیم‌کارت انارستان دارای بسته اختصاصی و محتوای ویژه کودک و نوجوان است که این ویژگی در سیم‌کارت کودک ایرانسل وجود ندارد.

آیا پیامک‌های مربوط به ارسال کد فعال‌سازی جهت ثبت‌نام در اپ‌های خارجی، به سیم‌کارت انارستان ارسال می‌شود؟

بله

آیا بالک‌های تبلیغاتی برای سیم‌کارت‌های انارستان ارسال می‌شود؟

خیر، سیم‌کارت انارستان دارای سر شماره اختصاصی ۰۹۹۴ ویژه کودکان و نوجوانان است و پیامک‌های بالک تبلیغاتی دریافت نمی‌کند.

آدرس سایت انارستان چیست؟

www.anarestan.com

کانال‌های ارتباطی با انارستان چیست؟

ارتباط با انارستان از ۴ طریق امکان‌پذیر است.
۱. تماس با شماره ۰۲۱۴۹۲۶۱۰۰۰
۲. از طریق وب‌سایت انارستان به آدرس www.anarestan.com
۳. کانال اینستاگرام سیم‌کارت انارستان anarestanproducts@
۴. کانال پشتیبان تلگرام سیم‌کارت انارستان https://t.me/anarestan_products

امکان تبدیل سیم‌کارت انارستان از حالت اعتباری به دائمی وجود دارد؟

خیر، این امکان برای سیم‌کارت‌های انارستان وجود ندارد.

روش انتقال سیم‌کارت‌های نسل سوم انارستان به یوسیم چیست؟

۱. سامانه پیامکی ۸۹۶۲
کد پستی آدرس مورد نظر جهت دریافت یوسیم را به سرشماره پیامکی ۸۹۶۲ ارسال کنید. از مرکز تماس شرکت پست با شما تماس گرفته می‌شود و پس از اخذ آدرس، به صورت رایگان پاکت حاوی یوسیم برای شما ارسال می‌شود. از شماره تماس‌های سیم‌کارت فعلی خود ذخیره بگیرید، سیم‌کارت یوسیم را طبق دستورالعمل موجود در پاکت فعال کنید و از سرعت بالای ۴.۵G/ 4G و هدیه بسته اینترنت لذت ببرید.
۲. تماس از طرف شرکت پست و مخابرات استان
در این روش ابتدا برای مشترکین مشمول طرح شامل مشترکین دائمی و اعتباری که گوشی با قابلیت پشتیبانی از شبکه ۴G (یا همان (LTE دارند، از سرشماره همراه اول پیامکی با هدف اطلاع‌رسانی و معرفی شرکت پست به عنوان پیمانکار همراه اول ارسال می‌شود. سپس از طریق مرکز تماس شرکت پست با مشترک تماس گرفته و پس از ارائه توضیحات در خصوص چگونگی تعویض رایگان یوسیم و مزایای آن، در صورت تمایل و درخواست مشترک، آدرس وی ثبت می‌شود و در انتها پاکت حاوی یوسیم به صورت رایگان به آدرس اعلامی ارسال می‌گردد. پس از ارسال یوسیم نیز از طریق سرشماره همراه اول برای مشترک پیامک تشکر ارسال می‌شود.
۳. مراجعه به فروشگاه‌ها و دفاتر مشترکین
می‌توانید به صورت حضوری، به هر یک از دفاتر و یا فروشگاه‌های همراه اول در سراسر کشور مراجعه و سیم‌کارت خود را به یوسیم تعویض کنید.

آیا امکان ترابرد پذیری در سیم‌کارت انارستان وجود دارد؟

خیر، به علت ارائه محتوای اختصاصی ویژه کودک و نوجوان در سیم‌کارت انارستان این امکان وجود ندارد.

آیا امکان ترابرد سیم‌کارت اپراتورهای دیگر به سیم‌کارت انارستان وجود دارد؟

خیر، به علت حساسیت در این رده سنی و احراز هویت هم‌زمان فرزند و والد این امکان وجود ندارد.

آیا امکان دایورت کردن شماره‌ سیم‌کارت‌های انارستان وجود دارد؟

بله، سیم‌کارت انارستان مشابه سایر سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول دارای این قابلیت است. برای فعال‌سازی این سرویس، باید در قسمت تنظیمات تلفن همراهتان، انتقال تماس (call divert) و گزینه انتقال تماس دائم (always divert)را انتخاب کنید. البته ممکن است این گزینه در تلفن‌های همراه مختلف کمی متفاوت باشد. مثلاً در بعضی از گوشی‌ها از عنوان ارسال تماس (call forward) و ارسال دائم (always forward) استفاده می‌شود. اما به هرحال به دنبال گزینه‌ای باشید که تمام تماس‌های دریافتی‌ را منتقل کند. سپس یک شماره ثابت وارد کنید. اکنون تمام تماس‌ها به خط ثابت مورد نظر منتقل می‌شود. اما در صورتی که خواستید این سرویس را غیر فعال کنید به دنبال گزینۀ لغو (cancel) و یا غیر فعال‌سازی (disable)بگردید. روش دیگری نیز وجود دارد و آن استفاده از کدهای دستوری میانبر (USSD) است. استفاده از این کدها بسیار ساده و سریع است. به منظور استفاده از این روش کافی است همان‌گونه که شماره‌گیری می‌کنید نشانه و اعداد *۲۱* را فشار داده و بلافاصله یک شماره ثابت وارد کنید. سپس کلید # و نهایتأ کلید شماره‌گیری (همان کلید سبز) را فشار دهید:
call #(شماره ثابت)*۲۱*

البته فراموش نکنید که شماره ثابت را به همراه کد شهر وارد کنید. مثلا در تهران کد ۰۲۱ را در ابتدای شماره قرار دهید. در صورت عدم نیاز به سرویس و برای غیرفعال‌سازی نیز #۲۱# را شماره گیری کنید.

مزاحم تلفنی را چه طور باید پیگیری کرد؟

مشترکین تلفن همراه که مزاحم تلفنی دارند می‌توانند به مراکز تلفن ثابت (ارائه‌دهنده خدمات خاص همراه اول در تهران) و ادارات مشترکین (سایر استان‌ها) مراجعه و با ارائه اصل کارت شناسایی معتبر (گواهی‌نامه، پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی) و تکمیل فرم مربوطه جهت پیگیری اقدام نمایند.

چه خدماتی را می‌توان در دفاتر همراه اول برای سیم‌کارت انارستان دریافت کرد؟

ثبت‌نام و فعال‌سازی
قطع
صدور سیمکارت المثنی
تبدیل سیم‌کارت نسل سوم به یوسیم

آیا سر شماره ۶۰۲۰ در مالکیت انارستان است؟

ذیل قراردادی که انارستان با همراه اول دارد این سرشماره در اختیار انارستان قرار دارد.

آیا تغییر آدرس سیم‌کارت انارستان امکان‌پذیر است؟

بله، امکان تغییر آدرس سیم‌کارت انارستان مشابه سایر سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول وجود دارد.

آیا در زمان مفقود شدن سیم‌کارت، رمز دوم اپلیکیشن همراه من تغییر می‌کند؟

خیر

در صورت فوت صاحب خط انارستان، سیم‌کارت به چه کسی تعلق می‌گیرد؟

۱. اگر تنها یک ورثه باشد:
ورثه متوفی با مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی و ارائه مدارک لازم (گواهی حصر وراثت، اصل و تصویر شناسنامه، سیم فعال) نسبت به تنظیم سند نقل‌وانتقال اقدام می‌نماید.
۲. اگر ورثه بیش از ۱ نفر باشند:
• وراث به دفتر خدمات ارتباطی مراجعه و با ارائه مدارک لازم (گواهی حصر وراثت، اصل وتصویرکارت ملی، سیم‌کارت فعال، صورتحساب پرداختی آخرین دوره) نسبت به تنظیم سند نقل‌وانتقال به نام والد دیگر اقدام می‌نمایند.
• همه وراث به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه و نسبت به تنظیم وکالت‌نامه فروش اقدام نموده، وکیل برای تنظیم سند نقل‌وانتقال به نام والد دیگر با ارائه مدارک لازم (گواهی حصر وراثت، ارائه اصل وکالت‌نامه فروش، اصل و تصویر کارت ملی وکیل نماینده، سیم‌کارت فعال، صورتحساب پرداختی آخرین دوره) در دفتر خدمات ارتباطی اقدام می‌نماید.

آیا با سیمکارت انارستان امکان رجیستری کردن گوشی وجود دارد؟

بله، امکان رجیستری کردن سیمکارت به نام والد ثبت‌نام‌کننده سیمکارت امکان‌پذیر است.