۰
۵۵

روز جهانی اینترنت امن‌تر ۲۰۲۴ در ایران


هفتمین رویداد روز جهانی اینترنت امن‌تر که در ایران با عنوان روز اینترنت پاک شناخته می‌شود در دومین روز از دومین هفته از دومین ماه سال میلادی در مجموعه انارستان در تهران برگزار شد.

در دنیای فنّاوری و ارتباطات، دسترسی کودکان و نوجوانان به سیم‌کارت و قابلیت استفاده از امکانات آن ازجمله امکان اتصال به اینترنت، از اهمیت بالایی برخوردار است و با توجه به گستردگی و قابلیت دسترسی به‌تمامی محتوای نشر شده از تمامی نقاط دنیا توسط اینترنت، یکی از دغدغه های اصلی والدین دسترسی فرزندانشان به محتوای درست و کاربردی رده سنی مختص خودشان است.

جعفر زیاری، مدیر سیمکارت انارستان ابراز داشت: ما هم در ایران ، همزمان با دویست کشور دنیا نیز در ایران روز اینترنت امن‌تر را جشن گرفتیم.

وی افزود توسعه تولید محتوای کودکان در فضای مجازی و ایجاد بستری سالم، امن و پاک برای رشد و تعالی کودکان از ضروریات یک توسعه همه‌جانبه در جامعه و تحقق عدالت آموزشی است که در اکثر کشورهای توسعه‌یافته دنیا دارای اهمیت راهبردی است.

با توجه به مصوبه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای صیانت از کودکان و نوجوانان در برابر خدمات نسل‌های چهارم و بالاتر تلفن همراه، اپراتورها مکلف به ارائه سیم‌کارت‌های کودک و نوجوان شده‌اند. در این راستا سیم‌کارت انارستان اولین سیم‌کارت تخصصی کودک و نوجوان است که توسط اپراتور همراه اول برای کاربران رده سنی ۶ تا ۱۸ سال و باهدف پاسخ به نیازها و خواسته های آن‌ها طراحی‌شده است.

در هفتمین مراسم روز جهانی اینترنت امن‌تر که به همت انارستان نماینده رسمی روز اینترنت امن‌تر (SID- Safer Internet Day) در ایران برگزار شد، از یک مدرسه ابتدایی در تهران دعوت به عمل آمد که در مجموعه انارستان این روز را جشن بگیرند.

همچنین جلال حسینی مسئول برگزاری این رویداد افزود: انارستان با به‌کارگیری از به‌روزترین علم دنیا اقدام به راه‌اندازی اینترنت پاک نموده است که در آن، سطح دسترسی کودکان و نوجوانان به سایت­ها بر اساس استانداردهای تعیین‌شده و قوانین کشور مشخص‌شده است. با اینترنت انارستان تنها قابلیت دسترسی به سایت­هایی مجاز می‌باشد که در لیست سفید تعریف‌شده‌اند، لذا والدین و معلمان هیچگونه نگرانی‌ای از عملکرد فرزند و یا دانش‌آموز در اینترنت را نخواهند داشت.

وی همچنین به آگاهی‌بخشی دانش‌آموزان از خطرهای پیش‌رو در فضای مجازی و همچنین آشنایی با سیم‌کارت انارستان به عنوان راهکاری جهت پیشگیری از این خطرها و آسیب‌ها اشاره کرد.

انارستان با فراهم‌سازی بستری جهت بازی و سرگرمی در مجموعه، از جدیدترین و پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز دنیا نظیر عینک‌هایMixed Reality  استفاده کرد تا بهترین تجربه بازی و سرگرمی برای دانش‌آموزان در روز اینترنت امن‌تر محقق گردد.


دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

Solve : *
10 − 1 =